Support Live Help
Change Language
سبد خرید 0
بطری آب ورزشی(قمقمه)
قمقمه ، ظرفی برای حمل آب می باشد. این فراورده نیاز شما برای همراه داشتن آب را برطرف می کند.  این فراورده در گنجایش های مختلفی ارایه می شود معمولا 500، 750 و 1000سی سی گنجایش های رایج می باشد. برای ساخت قمقمه از پلی اتیلن که یک پلاستیک برای مصارف خوراکی می باشد ،  استفاده می شود.
زانوبند

آشنایی با زانوبند

باندهای‏ کشی زانو ایمنی ورزشکار را حین فعالیت‏های ورزشی با افزایش بسیار زیاد مقدار پشتیبانی وباحالت فنری خود تا انتهای حرکات تأمین می‏کنند. باندهای‏ کشی شما را قادر می‏سازند تا با وزنه‏ های سنگین‏تر تمرین کنید. در نتیجه باندکشی  زانو نه تنها یک ضرورت برای ایمنی است بلکه آنها به انجام حرکات در وزنه های سنگین‏تر کمک می‏کنند.

وظیفه عضلات ایجاد ثبات در مفاصل و همچنین حرکت قسمت های مختلف بدن است. با بستن باندکشی، وظیفه ثباتی عضلات به وسیله باندکشی کاهش یافته و نتیجتا" باعث تمرکز توان عضلات در قسمت حرکتی خواهد شد.

باندهای‏ کشی با حفظ شرایط مناسب برای انقباض بهتر سبب ایجاد نیروی بیشتر حرکتی می‏شود و در نتیجه شما را قادر می‏سازد با وزنه های سنگین‏تری تمرین کنید.

هر چه شما بیشتر از آسیب دیدگی دور بمانید، در مجموع دوره های تمرینی شما افزایش خواهند داشت. نتیجه این امر بیشتر شدن قدرت، توان و استقامت عضلانی بدلیل وجود تمرینات منظم و عدم وجود آسیب، خواهد بود. در بسیاری از موارد صدمه دیدن بر اثر استفاده بیش از حد از یک عضو همراه با تکنیک نادرست در یک ورزش خاص است. بدلیل اینکه نقاط آسیب دیده مستعد آسیب جدید هستند پس ناحیه آسیب دیده باید از گزند آسیب بیشتر، محافظت شود. در نتیجه به ورزشکارانی که سابقه صدمات در ناحیه زانو دارند توصیه می‏شود از باندهای زانو استفاده کنند.

آسیب های ورزشی انواع مختلف دارند، اما قسمت های ویژه ای از بدن، بیش از سایر اعضاء در خطر صدمه دیدن هستند. زانو جزو دسته‏ ای از مفاصل است که در گروه پر آسیب‏ ترین‏ها دسته‏ بندی می‏ شود.

باندکشی انواع متفاوت، با طرح‏های متفاوت دارند. باندهای کشی چمپکس به  نوع بدنسازی و پاورلیفتینگ در دو اندازه طولی 2 و 2.5 متر تقسیم می‏شوند. با توجه به محکم‏تر بودن ساختار باندکشی پاور، این باند محافظت بیشتری از عضو در مقابل فشارهای اعمالی خواهد داشت. برای انتخاب نوع و طرح باندکشی بایستی به هدف خود از خرید زانوبند و همچنین نوع تمرینات توجه کنید( در صورت تمایل چمپکس رابط شما و متخصصان برای انتخاب نوع زانوبند خواهد بود).

لازم بذکر است که افراد آسیب دیده در ناحیه زانو باید از حمایت دقیقتر و مناسبتری برخوردار بشوند. لذا این دست افراد بهتر است با متخصصان جهت مشاوره تماس حاصل نمایند( چمپکس می‏تواند رابط بین شما و متخصصان امر باشد).

  اهدف باندکشی

 تحریک بیشتر برای عضله سازی در عضلات هدف.

دور کردن فرد از آسیب دیدگی‏ های دوره تمرینی بر  اثر جابجایی نادرست وزنه‏ ها و تکنیک نادرست.

  

مزایای استفاده از باندکشی

 افزایش حس عمقی

کاهش دامنه حرکتی مفاصل مجاور و نگه داشتن آنها در محدوده ایمن

کاهش فشار بر عضلات ضعیف و غیر هدف

کمک به داشتن فرم بهتر حین تمرینات

کمک به داشتن تکنیک بهتر

تحریک بیشتر بدنی برای عضله سازی در عضلات هدف

دور کردن فرد از آسیب دیدگی‏ های دوره تمرینی بر  اثر جابجایی نا درست وزنه‏ ها و تکنیک نادرست

 

نحوه استفاده از باندکشی

 باندکشی باید با کشش پیوسته و به‏ اندازه( نه خیلی محکم و نه شل) بکار برده شود.

میان لبه های هر دور از باندکشی نباید فاصله ای وجود داشته باشد. در غیر این صورت لبه های آزاد می‏تواند سبب ساییدگی و گاز گرفتگی در سطح پوست ایجاد کند.

جهت بستن باندکشی باید از پایین به بالا باشد.

سعی کنید نحوه بستن بگونه‏ ای باشد که قسمت زیپ چسپ در بالا و جلوی پا باشد.

درصورت عدم استفاده صحیح از این نوع باندکشی پتانسیل آسیب دیدن در شما وجود دارد. استفاده نا درست می‏تواند در گردش خون یا تحریک پوست تأثیر داشته باشد.

هر چه وزنه بیشتر می‏شود از باندکشی محکم‏تر و سنگین‏تری استفاده کنید.(باندهای کشی  Power Lifting)

بطور میانگین هر شش ماه باندهای‏ کشی خود را تعویض کنید.

اگر می‏ خواهید وزنه جدیدی را در تمرینات شروع کنید، می‏توانید از باندکشی در یک هفته اول استفاده کنید.

سعی کنید با حفظ فرم مناسب حین تمرین و با حداقل استفاده از باندکشی تمرینات ابتدایی و میانی از جلسه تمرینی خود را پشت سر بگذارید و در ست‏های انتهایی، انتهای سوپر ست‏های وزن و انتهای جلسه تمرینی( در صورتی که وزنه‏ های سنگین در برنامه خود دارید) از باندکشی استفاده کنید.

در ست‏ هایی که از باندکشی استفاده نمی ‏کنید عضلات شما فرصت تمرین حفظ ثبات و استحکام در فعالیت روزمره همراه با ایجاد حرکت را بدست می‏ آورند و احتمال آسیب دیدگی در فعالیت‏های روزانه به حداقل ممکن می‏رسد.

در نحوه انجام حرکات خود یا به عبارتی تکنیک انجام حرکات خود دقت کنید چرا که اگر تکنیک اشتباهی را بکار ببرید حتی با وجود بهره ‏مندی از بهترین نوع باندها، تمرینات شما منتهی به آسیب خواهند شد.

 

 آسیب‏ های ممکن در اثر عدم استفاده از باندکشی

آسیب دیدگی زانو %55 آسیب دیدگی های ورزشی را تشکیل می دهد. دونده ها، دوچرخه سواران، شناگران، ایروبیک کاران، فوتبالیست‏ها، بسکتبالیست‏ها و والیبالیست‏ها قربانیان این آسیب ورزشی هستند. در این عارضه، استفاده بیش از حد از زانو باعث ناراحتی و آسیب رسیدن به تاندون زیر کشکک زانو، بافت‏های اطراف زانو و عضلات تأثیرگذار بر این مفصل می شود. این آسیب‏ ها می تواند پارگی‏ های عضلانی-وتری، لیگامانی و یا منیسک باشد.

عدم آمادگی بدنی،گرم نکردن بدن پیش از شروع فعالیت ورزشی، استفاده از تکنیک های نادرست و نیز ماهیت خود رشته ورزشی از جمله دلایل ایجاد آسیب های ورزشی هستند.

 تمریناتی که حین آنها می‏ توانید از باندکشی استفاده کنید.

 

استفاده از باندکشی در حرکات اسکوات، ددلیفت و لیفت با برخورداری از تکنیک مناسب بسیار مفید است.

باندهای‏ کشی همچنین در تمامی تمریناتی که در حالت نیم خیز و زانوی خم انجام می‏شوند، کمک کننده اند.

زمان‏ های نامناسب استفاده از باندکشی

از استفاده از باندکشی در طول ست‏های سبک خودداری کنید.

از باندکشی در ست‏های نزدیک به ماکسیمم فشار یا ماکسیمم فشار اسفاده کنید. در واقع زمانی که فشار وارده به بدن شما در حد 80 درصد از توان حداکثری شما یا بیشتر است از باندهای‏ کشی استفاده کنید تا از آسیب‏ دیدگی‏ های احتمالی دور بمانید.

 

کمربند تمرین بدنسازی

آشنایی با کمربند

کمربندهای چمپکس برای حفظ یکپارچگی فشار بر ناحیه کمری در جابجایی های عمودی و افقی  وزنه ‏ها که شامل بالا و پایین آوردن وزنه‏ ها است، طراحی شده اند. کمربند با ایجاد فشار کافی بر محفظه شکمی و افزایش فشار حفره شکمی باعث ثبات بیشتر در بخش‏های عمقی بدن و ناحیه کمری می‏شود. نتیجه این امر افزایش توان فرد در جابجایی وزنه ‏های مختلف است. اما بدلیل یکی از خصوصیات خاص سیستم گردش خون در این ناحیه بهتر است که فقط در زمان های خاص از کمربند استفاده کنید.

در بازارهای بین‏ المللی کمربندها انواع متفاوت، با طرح‏های متفاوت دارند. به صورت کلی کمربندها به کمربندهای تمرینی و کمربندهای مسابقه تقسیم می‏شوند. کمربندهای تمرینی محافظت بیشتری از عضو در مقابل آسیب خواهند داشت. در مقابل کمربند‏های مسابقه‏ ای نقش محافظتی کمتری خواهند داشت. برای انتخاب نوع و طرح کمربند بایستی به هدف خود از خرید کمربند و همچنین نوع تمرینات توجه کنید( در صورت تمایل شرکت چمپکس رابط شما و متخصصان برای انتخاب نوع کمربند خواهد بود).

لازم بذکر است که افراد آسیب دیده در ناحیه پشتی باید از حمایت دقیقتر و مناسبتری برخوردار بشوند. لذا این دست افراد بهتر است با متخصصان جهت مشاوره تماس حاصل نمایند.

اهدف کمربند 

تحریک بیشتر برای عضله سازی در عضلات هدف.

دور کردن فرد از آسیب دیدگی‏ های دوره تمرینی بر  اثر جابجایی ناصحیح وزنه ‏ها و تکنیک نادرست.

مزایای استفاده از کمربند 

افزایش فشار بر عضلات هدف با ایجاد تمرکز و اعتماد به نفس بیشتر در حین تمرین

افزایش حس عمقی

کاهش دامنه حرکتی مفاصل مجاور و نگه داشتن آنها در محدوده ایمن

کاهش فشار بر عضلات ضعیف و غیر هدف

کمک به داشتن فرم بهتر حین تمرینات

کمک به داشتن تکنیک بهتر

تحریک بیشتر بدنی برای عضله سازی در عضلات هدف

دور کردن فرد از آسیب دیدگی‏های دوره تمرینی بر  اثر جابجایی نا صحیح وزنه‏ها و تکنیک نادرست

نحوه استفاده از کمربندهای تمرینی

کمربند باید در حدود مناسب بسته شود تا از خطرات محتمل دوری شود. ابعاد مناسب برای بستن شامل:

 • لبه پایینی کمربند در طرفین بدن؛ روی دو برجستگی لگن باشد.
 • قسمت جلو در محاذات همین دو برجستگی و لبه پایینی کمی پایین‏تر از دو برجستگی باشد.
 • قسمت پشتی کاملا" گودی کمری را پر کند و همچنین با ناحیه باسن تماسی نداشته باشد.
 • کمربند به حدی محکم نباشد که نتوانید پای خود را بالا بیاورید و یا با بالا آوردن پا احساس فشار در ناحیه شکمی کنید.
 • لازم نیست کمربند کاملا محکم باشد اما باید در جای خود کاملا" بصورت مناسب قرار بگیرد. با این حالت عضلات شکمی قادر به حفظ فشار مناسب خواهند بود و مهره های کمری و مجموعه کمر را در حالت مناسب حفظ خواهند کرد.
 • اگر می‏خواهید وزنه جدیدی را در تمرینات شروع کنید، می‏توانید از کمربند در یک یا دو هفته اول استفاده کنید.
 • سعی کنید با حفظ فرم مناسب حین تمرین و با حداقل استفاده از کمربند تمرینات ابتدایی و میانی از جلسه تمرینی خود را پشت سر بگذارید و در ست‏های انتهایی، انتهای سوپر ست‏های وزن و انتهای جلسه تمرینی( در صورتی که وزنه‏ های سنگین در برنامه خود دارید) از کمربند استفاده کنید.
 • در ست‏هایی که از کمربند استفاده نمی‏کنید عضلات عمقی ناحیه شکمی شما با فعالیت برای حرکات تمرینی و روزمره تقویت می‏شوند.
 • در نحوه انجام حرکات خود یا به عبارتی تکنیک انجام حرکات خود دقت کنید چرا که اگر تکنیک اشتباهی را بکار ببرید حتی با وجود بهره‏ مندی از کمربندهای استاندارد، تمرینات شما منتهی به آسیب خواهند شد.

آسیب‏های ممکن در اثر عدم استفاده از کمربند

آسیب ‏دیدگی از ناحیه کمر در بین جمعیت زیادی از جهان شایع است. کمردردها دلایل مختلفی دارند. از جمله این دلایل می‏تواند فشار بیش از حد و همچنین فشار با شدت کم اما با تکنیک نادرست باشد. از جمله این آسیب‏های محتمل بشرح زیر است:

 • فتق دیسک و نازک شدن دیسک: پاره شدن دیسک بین‏مهره‏ای است. بدنبال وارد شدن فشار بیش از حد به ستون مهره‏ها، قسمت حلقوی محیطی دیسک ( آنولوس فیبروزوس) پاره شده و قسمت مرکزی ( نوکلئوس پولپوزوس) از بین شکاف پارگی به بیرون راه پیدا میکند. این قسمت بیرون زده را هرنی یا فتق میگویند.
 • خرابی یا دژنرسانس دیسک بین مهره ای Degenerative disc disease: یکی از شایعترین علل کمردرد است. خراب شدن  دیسک در واقع یک بیماری نیست بلکه یک روند طبیعی است که با بالا رفتن سن در همه افراد ایجاد میشود. همانطور که با بالا رفتن سن افراد، پوست چروکیده میشود، موی سپید میشود، استخوان‏ها تراکم خود را بتدریج از دست میدهند، در دیسک بین مهره ای هم کم کم تغییراتی ایجاد میشود که موجب اختلال در عملکرد آن میگردد. به همین علت نام آن تغییرات را خراب شدن یا دژنرسانس میگذارند. دژنرسانس از لحاظ لغوی به معنی پیر شدن است. این خراب شدن در اثر کار زیاد دیسک است. ضربات مکرری که در طول زندگی به دیسک وارد میشود بتدریج ان را فرسوده و پیر و خراب می‏کند. پس خراب شدن یا پیر شدن دیسک بین مهره ای یک روند تدریجی و طبیعی است با این حال در بعضی افراد این روند سریعتر و در سنین پایین تر بوجود میاید و در بعضی دیگر دیرتر. همچنین بعضی ضربات و آسیب هایی که به ستون مهره وارد می‏شود میتواند موجب تسریع این روند شود. بعضی فعالیت های سنگین بدنی میتوانند فشار زیادی را بر دیسک وارد کرده و موجب خراب شدن زودرس آن شوند.
 • ·       اسپوندیلولیستزیز: اسپوندیلولیستزی Spondylolysthesis به معنای سر خوردن یک مهره به سمت جلو روی مهره پایینی است. شایعترین محل بروز آن محل اتصال مهره های کمری به خاجی است یعنی معمولاً مهره پنجم کمری روی مهره اول خاجی یا ساکروم به سمت جلو سر میخورد. اگر این سر خوردن و به جلو آمدن مهره شدید باشد کانال نخاعی تنگ شده و به ریشه‏های عصبی فشار وارد می‏شود که این خود موجب بروز علائم عصبی در بیمار می‏گردد.
 • گرفتگی‏ های عضلانی، پارگی‏های عضلانی در عضلات پشت و کمردرد های مزمن .


تمریناتی که حین آنها می‏توانید از کمربند استفاده کنید.

استفاده از کمربند در حرکات اسکوات، ددلیفت و لیفت با برخورداری از تکنیک مناسب بسیار مفید است.

کمربندها همچنین در تمامی تمریناتی که در حالت ایستاده انجام می‏شوند، کمک کننده اند.

زمان‏های نامناسب استفاده از کمربند

از بستن کمربند در طول ست‏های سبک خودداری کنید.

از کمربندها در ست‏های نزدیک به ماکسیمم فشار یا ماکسیمم فشار اسفاده کنید. در واقع زمانی که فشار وارده به بدن شما در حد 80 درصد از توان حداکثری شما یا بیشتر است از کمر بند استفاده کنید تا از آسیب ‏دیدگی‏ های احتمالی دور بمانید.

از پوشیدن کمریند در همه ست‏های تمرینی جدا خودداری کنید، در غیر این صورت عضلات ناحیه پشتی و شکمی شما اجازه عملکرد عادی را نخواهند دید و حین فعالیت‏های روزمره دچار عدم هماهنگی برای فعالیت خواهند بود. در نتیجه شمار مستعد کمردرد خواهید شد.

دستکش تمرین بدنسازی

دستکش چمپکس حافظ دستان شما

چمپکس نخستین توليد کننده ایرانی دستکش تمرين بدنسازي با رعايت طراحي ارگونومي دست، سايزبندي کامل، حفاظت کامل از دست در حين تمرين و با گارانتي تعويض محصول، در ارايه «راهي بهتر» براي ورزش کردن تلاش مي کند.
تمرين با وزنه منجر به پينه بستن و تاول زدن کف دست مي شود، عرق دست منجر به ليز خوردن مي شود، نگرفتن کامل ميله ايمني تمرين را کاهش ميدهد و درحرکات پي در پي و تکراري مچ دست در معرض خطر سندرم تونل مچ مي باشد.

چمپکس براي تمام مشکلات در حين تمرين راه حلي مناسب و کارامد را  ارايه مي کند: نخست: در کف دستکش سه لايه متفاوت از چرم، سيليکون و حوله کار شده است تا فشار ميله کمتر به دست منتقل شود. دوم : حوله، سوراخ هاي موجود در دستکش و توري قسمت روي دست به تهويه و تبخير عرق دست کمک مي کند تا مانع از ليز خوردن دست درون دستکش شود. سوم نيمه بودن انگشتان دستکش به تبخير عرق و گرفتن بهتر و مطمئن تر ميله ها کمک مي کند. چهارم مچبند نئوپرني قابل تنظيم با چسب دورويه از مفصل مچ شما حمايت مي کند و به تثبيت و ضيعت مچ و دست کمک مي کند و به شما اجازه مي دهد تا تمرينتان را با وزنه هاي سنگين تر و تکرار بيشتري ادامه دهيد. اگر مچ شما در حين تمرين فشار متناوبي را تحمل مي کند بهتر است از دستکش مچبند دار استفاده کنيد.
طراحي ارگونوميک (مطابق با شکل طبيعي دست) دستکش در کنار راه حل هاي ارايه شده  راحتي و آسايشي را ايجاد مي کندکه منجر به حفظ تمرکز شما بروي حرکات تمرين مي شود در نتيجه بيشتر، سنگين تر و طولاني تر تمرين مي کنيد.
دوخت محکم، تميز و بادقت درکنار مواد اوليه مرغوب کيفيتي ممتاز را براي شما به ارمغان مي آورد.
چرم و جير مصنوعي بکار رفته در دستکش از درجه ممتاز انتخاب شده است که دوام و عمر طولاني را براي دستکش چمپکس تضمين مي کند. در ضمن پارچه چرم و جير اصطحکاک بيشتري با ميله ها ايجاد مي کند و در نتيجه چنگش شما را بهتر و ايمن تر مي کند.

دستکش چمپکس اندازه دستهاي متفاوت را پوشش مي دهد و داراي 5 اندازه متفاوت مي باشد.
با توجه به جدول ذيل و راهنمايي آن اندازه مناسب خود را انتخاب کنيد. هر چقدر دستکش هم اندازه (فيت) دست شما باشد در حين تمرين راحت تر خواهيد بود. نوع جير دستکش اصلا جا باز نمي کند. دستکش تنگ و کوچک در حين تمرين با وزنه هاي سنگين ممکن است منجر به خطر از دست رفتن کنترل شما گردد.

توجه:

دقت کنيد که براي بدست آوردن اندازه صحيح ،دست خود را در حالت مشت شده انداره بگيريد.
نماد اعتماد الکترونیکی
 
شاخه ها
 
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
انجام مقایسه پاک کردن لیست مقایسه
آخرين محصولات
هدبند حوله ای سری درای ست
هدبند حوله ای سری درای ست
85,000ريال
 
رهگیری سفارش
کد رهگیری را می توانید از اطلاعات مربوط به سفارش در حساب کاربری مشاهده نمایید.
کد رهگیری سفارش:
رهگیری سفارش
لطفا منتظر بمانید...
 
لینکستان
سایت خبری تحلیلی ورزشی چمپکس نیوز


سایت خبری چمپکس نیوز


 
پرداخت آنلاین
 
تغییر واحد پولی
 
محصولات برگزیده  
     
پیغام موفقیت
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.